NASTAVA NA DALJINU - OBAVIJESTI

• Nastava na daljinu u našoj je školi organizirana preko platforme Yammer (www.yammer.com) kojoj možete pristupiti direktno ili preko stranice Microsoft Officea 365. Platformi pristupate pomoću svog identiteta skole.hr, a lozinka i korisničko ime jednaki su kao i oni kojima pristupate e-dnevniku. Ukoliko imate problema s pristupom stranici, postoji i aplikacija (za računalo ili mobilni telefon).

• S obzirom na veliku navalu na sustav, trenutno postoje problemi s logiranjem i pravilnim radom platforme. Trenutno su aplikacije brže i bolje funkcioniraju, no radi se na rješavanju problema.

• U slučaju problema, možete se javiti Carnetu (poziv, e-mail, web podrška), no uzmite u obzir da se sustav postavlja na razini cijele države te da ćete povratnu informaciju dobiti prvom mogućom prilikom.

• Popis linkova za virtualne učionice možete pronaći u prethodnoj obavijesti.

• U našoj će se školi virtualna nastava odvijati prema redovnom rasporedu. Ovaj su tjedan 1. i 3. razredi poslijepodne, a 2. i 4. razredi prijepodne. Dakle, danas imate sve predmete koje biste inače redovno imali ponedjeljkom, u utorak sve koje biste imali utorkom te tako za svaki dan u tjednu - kako je inače u rasporedu, tako je sada u virtualnoj učionici.

• S obzirom na to da u ovome trenutku još nisu svi učenici u virtualnim učionicama, do srijede traje pripremno razdoblje. Pratite upute, pokušajte se ulogirati te u srijedu kreće virtualna nastava.

• Predmetni će profesori u virtualnim učionicama objavljivati materijale i sadržaje ovisno o onome danu kada bi inače imali nastavu u pojedinom razredu.

• Sadržaji će biti objavljivani na Yammeru, no ponekad će vas se uputiti na različite linkove s dodatnim materijalima (kvizovi, testići, video uratci, tekstovi i slično) koji vam mogu pomoći u lakšem svladavanju gradiva.

• Svoje prisustvo u virtualnoj učionici prikazat ćete "lajkovima" i komentarima pojedinih objava predmetnih profesora.

• Ministarstvo znanosti i obrazovanja osigurava dodatne materijale i na svojim stranicama.
  • Učenici 4.razreda moći će pogledati dodatne sadržaje na Sportskoj televiziji, a učenici od 1. do 4. razreda svoje će sadržaje moći pronaći online.
  • Naglasak je na tome da te sadržaje ne morate gledati u realnom vremenu, prema rasporedu koji je objavilo Ministarstvo.
  • Naime, da se sustav ne zakrči, svi će sadržaji biti naknadno objavljeni na Youtubeu te na stranicama Ministarstva i Carneta. Ukoliko ne stignete prema rasporedu pogledati nešto, možete to prvom prilikom.
  • Za vas je važno da pratite upute koje će vam dati vaš predmetni profesor u vašoj virtualnoj učionici na Yammeru.

• Carnet surađuje s mobilnim operaterom Tele2 te je Tele2 osigurao svojim korisnicima besplatan internet za nastavne sadržaje. Ukoliko vi ili netko od vaših ukućana imate Tele2 broj, možete besplatno pristupiti svemu vezanom uz nastavu. Više informacija pogledajte na stranicama Tele2.

• Osim toga, Carnet je osigurao i sredstva (tablete, sim kartice) za učenike slabijeg imovinskog stanja. U tom se slučaju trebate javiti u tajništvo škole.

• Za više informacija pratite stranice Ministarstva znanosti i obrazovanja (https://mzo.gov.hr/vijesti/nastava-na-daljinu-raspored/3597) i Carneta (https://www.carnet.hr/usluga/udaljenoucenje/).

objavio: Marta Narančić   datum: 16. 3. 2020.