PREVENTIVNI PROGRAMI U GIMNAZIJI SISAK

U našoj školi već dugi niz godina učenike educiramo o štetnostima pušenja, alkohola i droga u sklopu Preventivnog programa škole koji vodi psihologinja škole prof. Maja Ćuk Djilas. . Školski programi prevencije ovisnosti i prevencije nasilja osmišljeni su tako da djelujući tijekom čitavog odgojno-obrazovnog procesa učenik bude osposobljen za adekvatno samozaštitno reagiranje u situacijama u kojima mora sam odlučiti upustiti se ili ne u rizično ponašanje. Budući smo kao jedan od ciljeva ovog programa postavili potrebu uključivanje grupa vršnjaka i vježbanje životnih vještina, u školi smo educirali učenike, mlade edukatore, koji će u sklopu međuvršnjačke edukacije držati predavanje svojim kolegama iz škole. U tu svrhu dvije učenice trećeg razreda naše škole, Ivana Cindrić i Klara Marčec, su pod vodstvom svoje nastavnice Višnje Kovač Vezmarović izradile prezentaciju o štetnostima pušenja. U prezentaciji su navedeni svi dosadašnji rezultati istraživanja o pušenju, njegovom utjecaju na ljudsko tijelo, ali i rezultati anonimne ankete koju su među učenicima naše škole provele dvije nastavnice , voditeljice projekta- Maja Ćuk Djilas i Višnja Kovač Vezmarović. Klara i Ivana su zajedno sa nastavnicom Višnjom Kovač Vezmarović održale predavanje za sve učenike prvih razreda naše škole. Predavanje se održalo za vrijeme satova razrednog odjela, u svakom razredu posebno, poštujući epdiemiološke mjere. Nadamo se da ćemo ovime potaknuti učenike na promišljanje o vlastitom životu, zdravim navikama te da će to u konačnici dovesti do što manjeg broja pušača u našoj školi.

Višnja Kovač Vezmarović, dipl.ing. i Ivana Cindrić u 1b

(za više fotografija kliknite na opširnije)

Predavanje u 1c

Klara i Ivana drže predavanje u 1a

Predavanje u 1e

Detalj iz prezentacije

Tekst i fogografije: profesorica Višnja Kovač Vezmarović

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 17. 1. 2022.