Pripreme za treću mobilnost učenika u sklopu projekta ERASMUS+KA229 There is no difference in being different

U Gimnaziji Sisak trenutno se provodi Erasmus+ projekt NODIF ( There is no difference in being different ) koji za cilj ima promicanje jednakosti i inkluzije kroz podizanje svijesti o prihvaćanju i toleranciji socijalnih, jezičnih i kulturnih različitosti.  Ovaj projekt realiziran je u suradnji s partnerskim školama Special Technological Highschool No3 iz Bukurešta, Rumunjska koja je nositelj projekta i obrazuje učenike s oštećenjem sluha ite Merifon Atatürk Bilim Ve Sanat Merkezi iz Merzifona Turska, koja je centar za nadarene učenike na području znanosti i umjetnosti. Ciljana skupina su učenici u dobi između 10 i 19 godina a vrijednost projekta je 53.520 eura uz planirano vrijeme provedbe od 1. 9. 2020. do 28. 2. 2023.
Pripremajući se za aktivnosti učenja, podučavanja i osposobljavanja, uz eTwinning aktivnosti, trinaest učenika koji su odabrani za sudjelovanje u aktivnosti, boravit će od 16. - 21. listopada 2022. godine u Bukureštu, Rumunjska gdje će s učenicima iz partnerskih škola sudjelovati u provedbi projektnih aktivnosti. U sklopu ove mobilnosti učenici su trebali pripremiti jednu hrvatsku narodnu bajku koju će predstaviti pantomimom, tradicionalni ples, sportske aktivnosti i radionicu o pravima djeteta, a sa svojim nastavnicama su prošli i jezičnu i kulturološku pripremu.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 17. 10. 2022.