Mjeseca knjige NKČ Vlado Gotovac

Povodom Mjeseca knjige NKČ Vlado Gotovac organizirala je predstavljanje mladih kreativaca sisačkih srednjih škola. Što rade gimnazijalci mogli ste čuti 2. studenoga kada su ih predstavile njihove profesorice. Profesorica Zlatna Jelić predstavila je Leu Gnjatović koja je pročitala ulomak iz svog neobjavljenog romana te likovno stvaralaštvo potaknuto knjigama Ene Slijepčević i Viktorije Grubar. Izloženi su  epitafi učenika 3.a, b i e razreda koji su nastali nakon obrađene teme Biti čovjek inspirirani Shakespeareovom dramom Hamlet uz motivaciju profesorice Nikoline Mesić. Profesorica Vesna Rogulja Mart predstavila je videouradak Sisku na dar učeničke zadruge GIMSI koji posjetitelji knjižnice mogu poslušati tijekom Mjeseca knjige te svoje učenike: Bleronu Muhadri koja je izvela monolog s državne razine Lidrana, Gabi Kušan i njenu poeziju te strip Jure Ćuka nastao prema Akutagawinim novelama.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 7. 11. 2022.