ZNANSTVENI SAJAM

Učenike naše škole iznenadili su prošli tjedan qr kodovi na hodnicima škole. Nakon skeniranja i učitavanja, otkrili su da linkovi vode do ovogodišnjeg Znanstvenog sajma. Učenici prvih, drugih i četvrtih razreda izrađivali su male istraživačke radove pod vodstvom svojih mentora- Borisa Majića i Višnje Kovač Vezmarović, a nakon toga su svoje izvještaje napravili u Canvi s ciljem uštede papira te tako doprinijeli održivosti naše škole.
U svojim radovima učenici četvrtih razreda izolirali su molekulu DNA iz različitih izvora- rajčice, jabuke, mandarine, banane i kivija. Učenici prvih i drugih razreda istraživali su o čemu ovisi klijanje biljaka kao što je grah i pšenica, te kako aspirin utječe na biljke. Zadatak su učenici dobili od svojih mentora, praktični dio rada odradili su kod kuće, a zatim je uslijedilo pisanje radova prema standardnim načinima pisanja znanstvenog rada za objavu u nekom časopisu. Učenici su svoje radove u digitalnom obliku poslali mentorima na pregled, a nakon toga su izradili i zbornik radova u digitalnom alatu Canva. Sve radove možete pogledati na navedenim linkovima:

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 20. 3. 2023.