Ustani i kreni! Tvoj život vrijedi više!

Naš gimnazijalac Juraj Vrkljan, učenik trećeg razreda, jedan od sudionika projekta Ustani i kreni! koji Gimnazija Sisak provodi u suradnji s Udrugom za djecu i mlade Novi svijet. Pogledajte kratki video zapis i poslušajte njegovu poruku! 🥰 (vidi pod opširnije)

Gimnazija Sisak na Instagramu: "Gimnazija Sisak i u 2023. nastavlja partnersku suradnju s Udrugom za djecu i mlade Novi svijet. Programu Ustani i kreni odazvala se…"

Ustani i kreni! novi je programski koncept udruge Novi svijet postavljen na temeljima dugogodišnjeg iskustva u području borbe protiv ovisnosti i promicanje temeljnih životnih vrijednosti. Glavna programska aktivnost snimanje je, postprodukcija i objava serije kratkih motivacijskih video zapisa u kojima mladi (srednjoškolci) različitih interesa, iskustava, političkih, svjetonazorskih uvjerenja, ali pozitivnih životnih stavova, osobnim primjerom izravno pozivaju vršnjake na suočavanje s problemima i aktualnim životnim izazovima te ih potiču na prihvaćanje temeljnih životnih vrijednosti i život bez ovisnosti. U prvom projektnom ciklusu (2022./2023.) planirana je produkcija 12 videozapisa u trajanju do 60 sekundi.                                                                                                                                                  "Programom želimo motivirati naše mlade sugrađane u osjetljivom adolescentskom razdoblju na sadržajniji, zdraviji i, u konačnici, sretniji život kroz usvajanje novih i/ili zapostavljenih životnih navika, dodatno značajno narušenih nedavnim traumatičnim događajima koje su pogodile naše geografsko područje provedbe (potres, pandemija).“ Više na: KAMELEON - Ustani i kreni! - Novi svijet - udruga za djecu i mlade Sisak (novi-svijet.hr)

Projekt Ustani i kreni! nastavak je suradnje s udrugom Novi svijet u okviru Učeničke zadruge GIMSI, u organizaciji profesorica Vesne Rogulja Mart i Marijane Milas.

Tekst: Marijana Milas

objavio: Marijana Milas   datum: 21. 3. 2023.