GIMNAZIJA SISAK DOBILA OZNAKU ETWINNING ŠKOLE

Ove školske godine prijavili smo se za oznaku eTwinning škole. Od ukupno 182 odgojno-obrazovne ustanove nagrađene oznakom u Hrvatskoj i Gimnazija Sisak je jedna od njih.

Etwinning škole aktivno promiču vrijednosti i pedagošku praksu eTwinninga, referentna su točka za svoju zajednicu i predstavljaju model za druge škole. Smjer djelovanja svih eTwinning škola određuje dokument Misija eTwinngovih škola koji možete vidjeti na poveznici

Više o oznaci eTwinningovih škola pročitajte na poveznici

eTwinningove škole ugrađuju vrijednosti eTwinninga u školske politike, prakse i stručno usavršavanje uz potporu školske uprave. eTwinning s pomoću te oznake prepoznaje i pohvaljuje uključenost, angažman i predanost ne samo pojedinačnih eTwinnera, nego cijele škole, u kojoj surađuju timovi učitelja i ravnatelja.Škole kojima je dodijeljena ta oznaka spremne su uključiti se u razvojno putovanje pomoću aktivnosti koje se mogu objektivno ocijeniti.

Misija eTwinningovih škola kompas je svih eTwinningovih škola. Misijom se ističu elemente kao što su:

·        Zajedničko vodstvo

·        Suradnja i timski rad

·        Slobodna volja učenika

·        Uključivost i inovacije

·        Biti primjer za ostale škole.

eTwinningove škole:

·        Službeno su prepoznate na europskoj razini kao primjeri za eTwinning te čine mrežu vodećih škola koje pružaju inspiraciju za budući razvoj aktivnosti. Sve eTwinningove škole dobivaju eTwinningov školski paket koji uključuje plaketu i zastavu.

·        Imaju visoku vidljivost na europskoj razini te ih se potiče da istaknu svoju oznaku eTwinningove škole u promotivnim i informacijskim materijalima.

·        Potiče ih se da sudjeluju u posebnim programima stručnog usavršavanja.

·        Dio su posebne eTwinningove grupe za dijeljenje dobrih praksi, suradnju i sudjelovanje na ekskluzivnim mrežnim događajima.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 22. 5. 2023.