Tei u spomen

U ponedjeljak 8. prosinca na inicijativu Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak postavljena je klupa sa spomen pločicom ispred Gimnazije Sisak, a u čast naše prerano preminule sugrađanke Tee Benčić Rimay pjesnikinje, esejistice, književne teoretičarke i profesorice hrvatskog jezika i književnosti. Tea Benčić Rimay dio je svoje profesionalne karijere provela predajući hrvatski jezik i književnost u Gimnaziji Sisak.

Učenici Gimnazije Sisak tako su pod mentorstvom profesorice Vesne Rogulje Mart kazivali poeziju u prozi Teine zbirke „Danijel“, te pokazali da su Teini stihovi aktualni i privlačni među mladim naraštajima sisačkih srednjoškolaca. Tom prigodom profesorica Nikolina Mesić kazivala je dio pisma iz još neobjavljene zbirke pisama upućenih Tei.

objavio: Marina Kasa   datum: 16. 12. 2014.