Članovi udruge Mladi nadareni matematičari „Marin Getaldić“ posjetili Gimnaziju Sisak

U utorak, 29. ožujka u sklopu projekta "MNM u gostima" članovi udruge Mladi nadareni matematičari „Marin Getaldić“ i ove godine posjetili su našu školu.

Članovi udruge, ujedno i studenti treće godine matematike na PMF-u, za gimnazijalce su pripremili dvije paralelne radionice. Na predavanju „Modeliranja širenja bolesti“, učenici prvih i drugih razreda imali su priliku saznati zašto ponekad izbije epidemija, a ponekad samo nestane, te da li bi znali dizajnirati savršenu bolest. Za to vrijeme, učenici trećih i četvrtih razreda naučili su na predavanju „Kriptografije“ kako slati dobro šifrirane poruke, kako je to radio Cezar i kakve to veze ima s matematikom.

Nadamo se da će suradnja biti nastavljena i ostvarena i iduće godine te i dalje očekujemo jednako velik odaziv učenika.

prof. Andrea Ostojić

Priloženi dokumenti:
Letak_o_Udruzi.pdf (802.83 KB)

objavio: Kristina Tokodi   datum: 21. 4. 2016.