LiDraNo 2016. – 25. rođendan

Učenici Gimnazije Sisak i ove su godine sudjelovali u Smotri LiDraNo s radovima u kategorijama literarnog i novinarskog stvaralaštva te u pojedinačnim i skupnim scenskim nastupima. Njihove mentorice Nikolina Mesić, Jasminka Sedić i Vesna Rogulja Mart kvalitetnim radom dovele su učenike do razine prijedloga za državnu smotru. Potom je nastupilo vrijeme iščekivanja rezultata državnog povjerenstva  Smotre. Prema objavljenim rezultatima na ovogodišnju  jubilarnu smotru, koja se održala u Šibeniku od 6. do 8. travnja za srednje škole, u kategoriji literarnih radova pozvana je  učenica Eva Bakrač s mentoricom Jasminkom Sedić te u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa – monolog učenik Mihovil Mioković s mentoricom Vesnom Rogulja Mart. Zahvaljujemo svi učenicima koji su se odazvali ovoj smotri u nadi da će se neki od njih možda i profesionalno baviti umjetnošću ili postati kvalitetna publika, kako je u uvodnoj riječi rekao redatelj Mario Kovač.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 26. 4. 2016.