GIMNAZIJALCI ZA VUKOVARSKI VODOTORANJ

U utorak, 15.studenog 2016.g. učenici prvih i trećih razreda Gimnazije Sisak u pratnji profesorice glazbene umjetnosti Blaženke Krznarić Stuparić posjetili su Koncertnu dvoranu „Vatroslava Lisinskog“ u Zagrebu i prisustvovali humanitarnom koncertu „Za vukovarski vodotoranj“ u izvedbi simfonijskog puhačkog orkestra OSRH pod palicom gostujućeg dirigenta, pukovnika Donalda E. Schofielda, zapovjednika US Air Force in Europe Banda.

Na repertoaru su bile izvedbe Carmen suite, najbolje od Adele, Ratovi zvijezda i drugo, a nastupili su i gostujući solisti američkog benda Jill Diem - glas. Stožerna narednica Sarah Howard na flauti, časnički namjesnik Frank Burditt na trombonu i sjajna časnica Carmen Emborski koja je svojim očaravajućim glasom, koji je nevjerojatno sličan Adele – inom ostavila bez teksta učenike naše škole. Gimnazijalci su na putu kući nastavili u istom ritmu, te se sretno i raspjevano u kasnim večernjim satima vratili u svoje domove.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 23. 11. 2016.