KAMEN PO KAMEN - PALAČA, PENAL PO PENAL – PORAZ

25. listopada 2017. godine u SD Brezovica održano je gradsko natjecanje u futsalu za mladiće srednjih škola. Na natjecanju je sudjelovalo sve ukupno šest sisačkih momčadi.

U grupi A našli su se ŠSD Tehničar, IOŠ i Viktorovac. Nakon međusobnih razigravanja na vrh grupe popela se Tehnička škola i izborila nastup u finalu.
U grupi B to su bili Strukovna škola, Ekonomska i Gimnazija. U ovoj grupi prva je bila Gimnazija koja je nastup u finalu osvojila pobjedom protiv Ekonomista (5:2) te Strukovne škole (11.1)

Utakmicu za treće mjesto odigrala je Strukovna škola i Industrijsko obrtnička. Obje momčadi pokazale su lijepu i kvalitetnu igru, ali Strukovna se škola ipak pokazala boljom te osvojila treće mjesto na ovom natjecanju.

Finalna utakmica odigrana je između Gimnazijalaca i Tehničara. Kroz natjecanje obje momčadi pokazale su skoro pa jednaku kvalitetu igre, a ista priča nastavila se i u finalu. Nakon tridesetominutne igre i rezultata 2:2, mladići su bili primorani ovaj dvoboj okončati igrom na penale.
Bila je to vrlo duga i neizvjesna borba, sve dok  igrač Gimnazijalca – Roko Ondrušek  - nije zabio gol, a istu priču potvrdio je i njegov golman – Martin Drčić. Ova finalna utakmica završena je pobjedom Tehničara, dok su Gimnazijalci, što je vrlo neobično za njih, ostali na drugom mjestu.

Iako su naši nogometaši na ovom natjecanju pokazali kao vrlo uigrana i kvalitetna momčad, to nažalost, ovaj put, nije bilo dovoljno kako bi osvojili krunu grada. No, uspjeli su se plasirati na županijsko natjecanje gdje ih očekuju još teži protivnici, ali nadajmo se i još uspješnije utakmice.
Želimo im puno sreće i uspjeha na daljnjim natjecanjima!

Marita Čatić, Gimnazija Sisak

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 26. 10. 2017.