Posjet Vukovaru povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

Dana 10.studenog 2017. godine, maturanti Gimnazije Sisak posjetili su Vukovar povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara. Pod vodstvom prof. Smuđ i prof. Dovranića učenici 4.a , 4.b, 4.d i 4.e razreda su prvo posjetili Vukovarsku bolnicu. U Bolnici su pogledali kratki film o Domovinskom ratu i okupaciji grada Vukovara. Učenici su vidjeli kako izgledao život i rad u nehumanim uvjetima bez struje i vode u Vukovarskoj bolnici za vrijeme rata.

Nakon posjete Bolnici, učenici su se uputili u Memorijalni centar Domovinskog rata, gdje ih je dočekao časnik Hrvatske vojske , pukovnik Mihaljević. Pukovnik Mihaljević je učenicima objasnio tijek i važnost Bitke za Vukovar. Upoznao ih je i s vrstama mina koje su upotrebljavane tijekom rata i njihovim djelovanjem, s obzirom na to da miniranih zemljišta još uvijek ima, pogotovo u našoj županiji. Uz sve to, objašnjen im je način na koje pojedino oružje djeluje ili se aktivira. Tako su naši učenici uz pukovnika Mihaljevića ponovili gradivo fizike, kemije i geografije.

Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata i Spomen dom Ovčara mjesta su na kojima su naši učenici položili vijenac, zapalili svijeće te se prisjetili svih žrtava Domovinskog rata, kojima su iskazali poštovanje i hvalu za žrtvu podnesenu u Domovinskom ratu.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 16. 11. 2017.