Terenska nastava - Multimedijska izložba Nikole Tesle i Hrvatski sabor

Dana 06. veljače 2018. godine učenici drugih i trećih razreda te dana 9. veljače 2018. učenici četvrtih razreda Gimnazije Sisak posjetili su Multimedijsku izložbu Nikole Tesle – Mind from the Future te Hrvatski sabor u pratnji profesora Pere Mikića, Ilvane Idžaković, Tomislava Dovranića i Blaženke Slovenec.

Učenici su upoznati sa životom i radom  jednog od najznačajnijih znanstvenika, fizičara i izumitelja XX. stoljeća, Nikolom Teslom. Izložba prvenstveno ima umjetnički karakter te  su kroz video projekcije, igre, svjetlosne instalacije i holograme učenici dobili viziju života ovog poznatog hrvatskog znanstvenika.

Potom su posjetili Hrvatski sabor, predstavničko tijelo građana i nositelja zakonodavne vlasti. Upoznati su s radom Sabora te su im predstavljene značajnije dvorane i Sabornica.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 16. 2. 2018.