Hodanjem do zdravlja

U sklopu Zdravstvenog odgoja u Gimnaziji Sisak profesorice Željka Cicak i Vesna Rogulja Mart, aktivne planinarke HPD-a Sisak, provode projekt Hodanjem do zdravlja.  Nakon ostvarenih uspona na Sljeme i Japetić, u subotu 12. svibnja učenici drugih razreda prošli su poučnom stazom do Kleka. Klek je planina koju svi planinari doživljavaju koljevkom hrvatskoga planinarstva. Svi sudionici došli su do doma, ali samo neki i do samoga vrha. Uspon je ostvaren u pratnji člana HGSS-a Branislava Grubića i spasilačkog psa Borga. Učenici su imali prilike i vidjeti kako se radi sa psom te je demonstrirana potraga za nestalom osobom.  Nakon uspona na Klek uslijedio je obilazak Đulina ponora i posjet Ivaninoj kući bajke.

Veseli  rezultat ovih akcija jer su učenici izrazili želju postati aktivnim planinarima te tako podići kvalitetu provođenja svoga slobodnoga vremena.

Vesna Rogulja Mart

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 16. 5. 2018.