Lud, luđi… oproštaj od maturanata

I ove godine sisački su se maturanti i maturantice prigodnim programom oprostili od svojih razrednika, profesora i mlađih generacija, te u društvu roditelja i prijatelja ispred škole svečano ispratili svoj zadnji dan nastave.

Mladi, ali po iskustvu svjetski voditelji programa pozvali su ravnatelja da pozdravi prisutne.

Učenica se u svom obraćanju generaciji prisjetila njihovih prvih susreta s novom školom:

Dragi moji maturanti,
Vjerujete li da smo prije 4 godine kročili u dragu našu gimnaziju? I sada smo ovdje. Na kraju, na zadnjoj stepenici, na zadnjem koraku...Osvrnite se, pogledajte oko sebe...vidite li što ste postigli? Pogledajte sve te ljude kojima niste prvog dana na slavnoj prozivci znali ni ime. Sjećate li se tog dana, kada smo se osjećali tako malo i nebitno naspram ostalih učenika? Sjećate li se prvog predstavljanja u razredu? Kada smo onako mali htjeli ostaviti što bolji dojam. Strah..vjerujem da je taj osjećaj prošao kroz sve nas barem jednom u tim trenutcima. Strah od loših ocjena, strah od nesnalaženja, od neprihvaćanja...Od tog prvog dana sve se krenulo mijenjati. Mi kao osobe. Odrastamo, ali stvari koje smo prošli ostaju uvijek u nama. To je ono što nas je izgradilo…“ Želim vam se svima zahvaliti, prijatelji, bilo mi je drago biti dio ovog našeg malog kaosa, ovog našeg ludila...

Na kraju je poručila:

Nemojte nikada zaboraviti jedni druge, nemojte se nikad rastati i pustiti da sve zaboravite. Ovu noć recite ono najbolje jedni drugima i spremite sve bitne osobe negdje u neki kutak svoga srca i čuvajte ih tamo. Nikada nemojte dopustiti da ih zaboravite. Grlite se, volite se, jer postali ste ono najbolje što ste mogli. Svako na svoj način poseban, učinio je ovu generaciju najposebnijom.

Uslijedile su pozdravne poruke u kojima su se maturanti kroz rimu prisjećali nekih dragih trenutaka provedenih sa svojim profesorima i djelatnicima škole i uručili im oproštajne balone i poruke.

Nisu padale teške riječi, ali pokoja suza, uz puno zagrljaja, svakako jest. Pamte se samo lijepi dani.

Nakon službenog dijela programa uslijedila je glazba, ples, druženje i zabava. Naravno, konačni oproštaj slijedi nakon mature. Maturante je sutradan čekao Ludi dan i mimohod po gradu.

Za mlađe generacije organizirana je kino-projekcija u Kristalnoj kocki vedrine, a grupa od dvadesetak učenica prvih, drugih i trećih razreda sudjelovala je u četverosatnoj likovnoj radionici vezanoj uz školsko volontiranje.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 25. 5. 2018.