BOGATSTVO I RAZLIČITOST KULTURA

Klub mladih Crvenog križa Gimnazije Sisak i Gradsko društvo Crvenog križa Sisak, uz partnerstvo Hrvatskog Crvenog križa
danas su,u okviru projekta "Upoznaj i prihvati", organizirali edukativnu radionicu na temu "Bogatstvo i različitosti kultura".
Tom prigodom smo u osnovnoj školi 22. lipnja upriličili zajednički kulinarski doživljaj i upoznali se kroz okuse i mirise s različitim kulturama te predstavili svoju kuhinju našim gostima. Poslije kulinarske radionice smo u Domu kulture Kristalna kocka vedrine održali tribinu s temom kulturnih različitosti i integracije migranata u lokalnu zajednicu, a kroz njihove domovine nas je provela izložba radova žena uključenih u kreativnu radionicu Prihvatilišta za tražitelje azila u Zagrebu.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 26. 11. 2018.