Moderne Germanisten

MODERNE GERMANISTEN obilježili EUROPSKI DAN JEZIKA

( EUROPÄISCHER TAG der SPRACHEN )

Povodom Europskog dan jezika koji se obilježava 26.rujna, Moderne Germanisten (Lea Gnjatović, Magdalena Milošić, Barbara Pernar i Danijel Šimičić iz 2.a) i učenice Emanuela Pavlinec, Ines Nakić i Lana Mikuleta iz 3.a  održale su i sudjelovale u nekoliko aktivnosti. Izradili su poučne i zabavne plakate koji pokazuju bogatu europsku jezičnu raznolikost jer na taj dan imamo priliku slaviti sve govorene jezike u Europi.

Moderne Germanisten organizirali su za vrijeme odmora nagradni kviz uživo za učenike i djelatnike škole. Sudionici su trebali napisati što više riječi na njemačkom jeziku u jednoj minuti. Bilo je živo i  veselo, igralo se u timu ili pojedinačno. U kategoriji učenika pobjednice su Paola T.i Laura 4 c s 23 riječi, u kategoriji djelatnika škole pobjednica je profesorica Bernarda Boček Beloglavec, također s 23 riječi.

Vielen Dank allen, die an unserem Quiz teilgenommen haben. Am Montag bekommen die Gewinner ihre Preise.

Na satu njemačkog jezika kod profesorice Šehović Bogdanović igrali smo „Fluchtraum“, poznatiji kao „escape room“. „Zatočeni“ u učionici rješavali smo križaljke na njemačkom jeziku, dekodirali njemačke poruke, pronalazili „ključeve“ te na zabavan način ponovili naučeno gradivo i timskim radom uspješno pronašli „izlaz“ iz učionice.

Pod opširnije možete pogledati ostale slike kako je bilo toga dana.

Uskoro se vidimo s novim iznenađenjima.

Viel Spaß weiter mit uns und Deutsch!

MG  Lea Gnjatović 2.A

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 30. 9. 2022.