RIT Croatia - poziv na Dan otvorenih vrata & Malu školu programiranja

Petu godinu zaredom RIT Croatia organizira događanje pod nazivom Open Day (Dan otvorenih vrata) koje je namijenjeno svim srednjoškolcima, a posebice učenicima 4.razreda koji biraju fakultet i sigurni smo, imaju brojna pitanja.

Odlučili smo organizirati događanje s ciljem kako bi srednjoškolcima pružili mogućnost da o temama vezanim uz odabir fakulteta porazgovaraju sa onima koji studiraju ili rade na fakultetu.  Upravo zato, u petak, 25.veljače 2022., na kampusima u Dubrovniku i Zagrebu zainteresirani učenici mogu upoznati naše:

-           DIPLOMANTE RIT CROATIA koji će pričati o aktualnim promjenama i trendovima u poslovnom svijetu te kako je studiranje na RIT Croatia uz obveznu stručnu praksu obilježilo njihove karijere.

-           PROFESORE koji će predstaviti svoje načine rada, kao i njihove izvanškolske aktivnosti.

-           STUDENTE koji će predstaviti američki način studija u Hrvatskoj, kao i izvannastavne aktivnosti te sustave podrške koje im RIT Croatia pruža.

-           SAVJETNIKE ZA UPISE koji će govoriti o upisnom procesu ili primjerice o procesu ostvarivanja prava na stipendiju ili financijsku potporu.

-           SAVJETNIKE ZA RAZVOJ KARIJERE od kojih mogu saznati što je važno za karijeru te kako uopće karijeru planirati; što poslodavci traže od studenata i budućih zaposlenika te koliko je praksa važna za razvoj karijere i traženje zaposlenja

Osim navedenog, organiziramo zanimljive panel diskusije sa našim diplomantima, predstavljanje studentskih klubova, prezentacije studentskih projekata, a sve detalje možete naći na LINKU. Ovim putem pozivamo sve učenike Vaše škole na ovo događanje koje će se održati:

petak, 25. veljače od 13:00 – 15.45h na našem dubrovačkom kampusu (Don Frana Bulića 6)

petak, 25. veljače od 12:00 – 15.35h na našem zagrebačkom kampusu (Damira Tomljanovića Gavrana 15)

Uz Open Day, organiziramo i Malu školu programiranja na našim kampusima u razdoblju od 22.2.- 26.2.2022.

Mala škola programiranja je četverodnevna radionica namjenjena svim srednjoškolcima koji žele naučiti napraviti svoju prvu mobilnu aplikaciju. Za radionicu nije potrebno predzanje o programiranju.

Polaznici će kroz nekoliko demo projekata savladati osnove programiranja, nakon čega će u timovima izraditi svoju mobilnu aplikaciju! Kulminacija radionice je prezentacija rješenja pred našim diplomantima zaposlenima u području razvoja mobilnih aplikacija. Sve detalje radionice možete naći na LINKU.

Zbog ograničenog mjesta na oba događanja, dolazak je potrebno potvrditi do 21.2. za Malu školu programiranja te do 24.2. za Open Day.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 14. 2. 2022.