Upiši Sveučilište Sjever i studiraj po suvremenim standardima do najviše akademske titule!

Sveučilište Sjever ustrojeno je kao dinamična organizacija koja stalno prati, primjenjuje i ugrađuje znanstvene i stručne spoznaje, promovira koncept cjeloživotnog obrazovanja te produbljuje i održava veze s gospodarstvom i suradnju sa srodnim visokoškolskim ustanovama u zemlji i inozemstvu.

Sveučilište Sjever studentima omogućuje priliku za studiranje po suvremenim standardima, do najviše akademske titule. Osim toga, Sveučilište Sjever ima najveći postotak studenata (čak 78%) u deficitarnom STEM području pa su naši studenti nakon što završe studij iznimno traženi. Stopa zaposlenja nakon završenog studija na Sveučilištu Sjever je vrlo velika, a dosadašnji studenti postižu zavidnu karijeru u realnom sektoru. Poslodavci ističu da su oni vrlo poželjni zaposlenici zbog visoke razine stručnosti te širine usvojenih znanja i kompetencija. I što je najvažnije, spremni su na samostalan i kreativan rad u struci.

Što to čini Sveučilište Sjever najbrže rastućim te najperspektivnijim sveučilištem u Republici Hrvatskoj:

STUDENT JE U SREDIŠTU POZORNOSTI

Personalizirani način edukacije, tijekom koje student nije broj, već se svakom studentu pristupa na individualan način, zadovoljavajući njegove osobnosti i preferencije. Na Sveučilištu Sjever profesori usko surađuju sa studentima te nisu samo mentori i nastavnici, nego i prijatelji.

SUVREMENO OPREMLJENI LABORATORIJI

Neovisno o tome koji od 30 studija izabere, svakog studenta očekuju suvremeno opremljeni laboratoriji, stručna praksa u realnom sektoru te brojna stručna predavanja kako bi sve stečeno znanje već tijekom studija mogao upotrijebiti u praksi.

BLISKA SURADNJA S PRIVREDOM

Na Sveučilištu Sjever studenti imaju mogućnost učenja od najboljih jer Sveučilište surađuje s najvećim stručnjacima iz akademskog svijeta i privrede. U svakodnevnom smo kontaktu s njima, surađujemo u brojnim konferencijama, a nerijetko su i gosti predavači, poput primjerice Mate Rimca, Dražena Klarića, Krešimira Macana, Ljube Jurčića, Roberta Knjaza, Davora Brukete, Silvija Tomaševića i mnogih drugih. Istraživanja pokazuju da Sveučilište Sjever ima najveći postotak zapošljavanja nakon diplome u odnosu na druga Sveučilišta.  Aktivna suradnja te osluškivanje realnih potreba gospodarstva u regiji upravo je jedan od ključnih ciljeva i uvjeta razvoja i napretka samog Sveučilišta i studijskih programa što prepoznaje i privreda; brojni partneri Sveučilišta Sjever - Podravka,  Pik Vrbovec, Carlsberg, Mobillisis, Marker, Upchain,  Dalekovod, Colas, Bomark, Kostwein, NOVA TV, FIVE te mnogi drugi.

MEĐUNARODNO ISKUSTVO

Sveučilište Sjever sudjeluje u velikom broju međunarodnih projekata i inicijativa te s brojnim međunarodnim sveučilištima, a putem programa ERASMUS+ , najvećeg programa Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport koji obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja, studentima je omogućena mobilnost u svrhu studijskog boravka ili stručne prakse na visokoobrazovnim ustanovama ili organizacijama diljem svijeta.

AKTIVNI STUDENTI SPORTAŠI

Na Sveučilištu Sjever veoma su aktivni studenti sportaši okupljeni u Savez Sportskih Udruga Sveučilišta Sjever. Popularno zvani "SSUSS" djeluje s ciljem promicanja, razvitka, unapređenja i organizacije cjelokupnog sporta na Sveučilištu Sjever. Studenti Sveučilišta Sjever aktivni su i odlični sportaši što dokazuju sudjelovanjem na brojnim domaćim ali i inozemnim studentskim sportskim natjecanjima, ostvarujući zavidne sportske rezultate. Savez Sportskih udruga punopravni je član Hrvatskog akademskog sportskog saveza.

Sveučilište Sjever djeluje u dva sveučilišna centra – Sveučilišnom centru Koprivnica i Sveučilišnom centru Varaždin. Na sljedećem linku nalazi se popis svih studijskih programa s detaljnim informacijama o svakome od njih:

Izaberi Sveučilište Sjever i stekni sveučilišnu diplomu!

Znanje je u tvojim rukama! Upiši Sveučilište Sjever - Sveučilište kojem je stalo!

Brošure u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Brosura-2022_KC.pdf (858.44 KB)
Brosura-2022_VZ.pdf (1.04 MB)
Sveuciliste_Sjever_2022.pdf (5.82 MB)

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 1. 4. 2022.