Međužupanijsko natjecanje u debati za kontinentalnu Hrvatsku

Međužupanijsko natjecanje u debati za srednjoškolske debatne klubove iz kontinentalne Hrvatske  održalo se 26. i 27. ožujka 2022. godine. Natjecanje je održano online, preko platforme Zoom, a ekipe su debatirale 6 kola, od kojih su 4 bila na zadanu tezu a 2 na ad hoc teze. Zadana teza ove godine je glasila Ovaj dom bi zabranio razvoj metaverse tehnologije, a dvije ad hoc teze koje su debatanti dobili sat vremena prije debate su bile Ovaj dom smatra da je za mlade bolja kompetitivnost od suradnje i Ovaj dom smatra da popularizacija fitnessa i zdravog života čini više štete nego koristi.

Na natjecanju je sudjelovalo 17 debatnih ekipa iz Osijeka, Vukovara, Županje, Nove Gradiške, Velike Gorice Varaždina i Siska, a boje Gimnazije Sisak je branilo pet debatnih ekipa koje su na ovom natjecanju ostvarile izniman uspjeh:

1. mjesto – Gimnazija Sisak 1: Barbara Milunić, Veronika Smajo, Marija Roksandić

2. mjesto – Gimnazija Sisak 2: Paula Đurić, Ana Kukić, Lucija Bunjevac

4. mjesto – Gimnazija Sisak 4: Jurica Posilović, Dario Vegh, Jakov Borić

6. mjesto – Gimnazija Sisak 5: Kristina Dumić, Nina Batnožić, Matea Anušić

8. mjesto – Gimnazija Sisak 3: Martin Dužić, Hana Oraščanin, Jakša Lovreković

Na natjecanju je proglašeno i 10 najboljih govornika turnira, među kojima se našlo 8 naših učenika:

1. mjesto – Dario Vegh

3. mjesto – Jurica Posilović

4. mjesto – Paula Đurić

6. mjesto – Lucija Bunjevac

7. mjesto – Ana Kukić

8. mjesto – Jakša Lovreković

9. mjesto – Jakov Borić

10. mjesto – Barbara Milunić

Čestitamo svim učenicima i mentorici, prof. Marini Kasa, te želimo puno uspjeha na državnom natjecanju!

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 29. 3. 2022.

E-škola