Volonterski klub VoGSi

Božićna humanitarna akcija

Školski volonterski klub VoGSi , u suradnji s Caritasom Sisačke biskupije, organizirao je humanitarnu akciju prikupljanja pomoći za siromašne obitelji.

Iako je planirano vrijeme za provođenje "Božićne humanitarne akcije", zbog iznenadne promjene modela nastave, skraćeno na samo par dana, prikupljena donacija bit će značajan prilog u pomoći potrebitim obiteljima.

Članovi kluba VoGSi, te učenici 3. b koji su sudjelovali, preko projekta Volonterska mreža grada Siska, u dvije školske volonterske akcije, upotpunili su pakete s pedesetak unikatno oslikanih maski koje su izradili na satovima likovne umjetnosti.

Predstavnici Caritasa zahvalili su se u njihovo ime i pohvalili trud učenika i djelatnika naše škole, uz posebnu zahvalu našem školskom volonterskom klubu koji je inicirao ovu akciju. Hvala svima na sudjelovanju u akciji i trudu da svojim angažmanom doprinesete koliko možete boljem i ljepšem svijetu.

Na sastanku Volonterskog kluba Gimnazije Sisak, VoGSi, održana je u ponedjeljak, 7.12.2020. godine, radionica pod nazivom „Partnerstvom protiv siromaštva“ preko multimedijalne platforme Zoom.

Naše su volonterke Lucija Lamza i Korina Pribičević osmislile interaktivnu radionicu osvrćući se na dva cilja održivog razvoja „Svijet bez siromaštva“ i „Partnerstvom do ciljeva“. Glavni cilj iste bio je osvijestiti naše volontere i volonterke o problemu gladi u svijetu i Hrvatskoj te na koji način možemo to spriječiti. Pričali smo i o ekstremnom siromaštvu te došli zaključka da jedna milijarda ljudi u svijetu živi s manje od 13 kn (1.90$) dnevno, dok je 0.6% hrvatskog stanovništva na granici ekstremnog siromaštva.

Jedan od zaključaka radionice je i pokretanje volonterske akcije koja je imala za cilj prikupiti sredstva za siromašne sugrađane, a u suradnji s Caritasom Sisačke biskupije.

Prehrambene namirnice (trajno mlijeko, riža, šećer, ulje, sol, grah, i druge trajne namirnice) i higijenske potrepštine (WC papir, šampon, sapun, zubnu pastu, gel za tuširanje, pelene, papirnate maramice) donosili su se u prostore škole do petka 11. prosinca 2020. godine.

Jurica Posilović, 3.e

Volonterska radionica i akcija je dio projekta „(O)drži moj korak!“ koji se provodi u okviru Švicarsko-hrvatskog programa suradnje. Program sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske. Projekt provode Agencija lokalne demokracije Sisak kao nositeljica te Sisačko-moslavačka županija, Gimnazija Sisak i Srednja škola „Ivana Trnskoga“ Hrvatska Kostajnica.

objavio: Andrea Ostojić   datum: 13. 12. 2020.