Volonterski klub VoGSi

GIMNAZIJALCI VOLONTIRAJU U PROJEKTU 72 SATA BEZ KOMPROMISA

“72 sata bez  kompromisa” međunarodni je volonterski projekt koji animira mlade i promiče solidarnost, zajedništvo, kreativnost i volonterstvo u kojem mladi stavljaju sebe, svoje vrijeme i sposobnosti na raspolaganje za konkretne volonterske akcije te pritom promiču općeljudske vrijednosti.

Projekt se već 5. godinu za redom održao u našem gradu na kojemu su volontirali i sadašnji te bivši učenici naše škole. Neke od akcija koje su se održale uključivale su volontiranje u KAS-u gdje su uređivali stazu za konje i družili se s njihovim korisnicima te Inkluzivnoj farmi na kojoj su uz pomaganje djeci zajedno s njima pekli i kolače koje su onda uz pjesmu i jednu nogometnu utakmicu i pojeli. Volonteri su bili i u udruzi mladih Skwhat gdje su se družili sa djecom i igrali već pomalo zaboravljene igre (gumi gumi, školice…) i pomagali su starijima (uređenje vrta, cijepanje drva za zimu, krečenje…).  Volontirali si i u vrtiću „Sveta Marija Magdalena“ u Selima gdje su se igrali s djecom i zajedno s njima učili nove stvari, čistili su okoliša i sudjelovali u još drugim akcijama… Iako nisu znali kuda idu svima je bilo drago pomoći nekome, ali i steći nove vještine.

U našim životima 24, 48 ili 72 sata možda zvuči puno pa nam se čini da je nemoguće toliko vremena žrtvovati za druge, ali svatko tko je jednom došao na ovu akciju doći će i sljedeće godine opet jer kad vidite osmjehe na licima ljudi kojima je trebala pomoć ili samo topla riječ i zagrljaj, znate da je to što ste napravili bilo sasvim ispravno i ispunjeni ste osjećajem zahvale za svaki trenutak.

Katarina Pelc, 4.b

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 24. 10. 2022.