Maturalno putovanje 4. razreda

Učenici četvrtih razreda Gimnazije Sisak sredinom su rujna bili na maturalnom putovanju u srednjoj Dalmaciji. Bilo je to prvo zajedničko srednjoškolsko putovanje pa su i očekivanja bila velika.

Tijekom petodnevne ekskurzije posjetili su antičku Salonu, tvrđavu Klis, a najveći obožavatelji nogometa uživali su na splitskom stadionu Poljud. Vozili su se brodom do otoka Prvića i tamo posjetili Memorijalni centar Fausta Vrančića. Mnogi su bili oduševljeni prekrasnim slapovima u NP Krka. Učenicima se osobito svidio obilazak grada Šibenika i interpretacijski centar katedrale sv. Jakova Civitas sacra. Najviše su se zabavili u Fun Parku Biograd gdje se mladi vozači nisu mogli odvojiti od autića, a ni profesorima nije bilo dosadno uz ostale adrenalinske atrakcije. Nitko se nije žalio na hranu i hotel u Vodicama.

Učenici su svoje slobodno vrijeme koristili za kupanje, pjevanje i pisanje novih pjesama, proslave rođendana te zajedničko druženje uz more. Puno pohvala dobili su od profesora, vodiča i vozača. Nakon ovih turbulentnih godina zajedno su proveli zanimljivih pet dana i tako stvorili puno nezaboravnih uspomena.

Dora Žarinčić, 4. b

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 5. 10. 2022.