Upis u 1. razred šk. god. 2022./2023.

Na ovoj stranici možete pronaći sve potrebne informacije o upisu u Gimnaziju Sisak, 1. razred,  za predstojeću 2022./2023. školsku godinu.

Natječaj za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023.

Natječaj za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. možete naći u privitku.

Nakon jesenskog upisnog roka u Gimnaziji Sisak ostalo je 34 slobodna mjeseta i to:

• jezična gimnazija - 14
  • prirodoslovno-matematička gimnazija - 10
  • opća gimnazija - 10
Naknadni rok za upise - od 2. do 24. rujna

Sukladno točki XX. Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023., učenici koji nisu ostvarili pravo upisa u ljetnome ili jesenskome upisnom roku ili oni koji se nisu u ljetnom i jesenskom roku prijavljivali za upis, mogu se prijaviti za upis u naknadnome roku u srednju školu u program obrazovanja u kojem je nakon jesenskoga upisnog roka ostalo slobodnih mjesta.

Učenici moraju ispunjavati sve uvjete propisane Pravilnikom o elementima i kriterijima te natječajem škole. U školama u kojima je to uvjet za upis, moraju zadovoljiti i na ispitu sposobnosti i darovitosti. Škola za te učenike organizira provjeru na dan dostave dokumentacije. Učenici se u naknadnome roku prijavljuju i upisuju u srednjoj školi u razdoblju od 2. do 24. rujna 2022. godine. Potrebno je osobno ili elektronički srednjoj školi dostaviti pisani zahtjev učenika za upis u školu te svu potrebnu dokumentaciju, tada se ispisuje upisnica, roditelj/skrbnik i učenik je potpisuju i potom se ispunjavanje i toga uvjeta označuje u sustavu i učenik je upisan u srednju školu. Postupak upisa na naknadnom roku moguće je napraviti osobno u školi ili elektronički putem, ovisno o dogovoru učenika sa srednjom školu u koju je podnio pisani zahtjev za upis.

Kandidati koji osnovnoškolsko obrazovanje završavaju izvan obrazovnoga sustava RH, kandidati koji žele nastaviti srednjoškolsko obrazovanje te kandidati koji su osnovnoškolsko obrazovanje završili u institucijama za obrazovanje odraslih, a nisu ispunili registracijski obrazac na ljetnom ili jesenskom roku te nisu dostavili svu potrebnu dokumentaciju trebaju se prije dolaska u školu javiti Središnjem prijavnom uredu Agencije za znanost i visoko obrazovanje na e-mail srednja@azvo.hr ili na broj telefona 01/6274-849.

Učenici koji prijavljuju paralelne glazbene programe, a glazbena škola ih nije aktivirala u sustavu (ako su aktivirani na ljetnom ili jesenskom roku nije potrebno ponovo), navedena škola ih treba prvo aktivirati i zatim se može izvršiti naknadna prijava.

Potpisane obrasce o upisu i 1. razred (upisnice) učenici mogu donijeti osobno u školu 29. - 30. 8. 2022. u periodu od 09:00 do 12:00 u Gimnaziju Sisak  - 2.kat - u Rimskoj 28. Potpisane obrasce možete dostaviti i elektoriničkim putem (kristina.mesic1@skole.hr)

Za sva dodatna pitanja možete se obratiti upisnom povjerenstvu na mail adresu:

kristina.mesic1@skole.hr

Klikom na "opširnije" možete pročitati cijeli tekst.

Objavljena je Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. zajedno s dokumentom Struktura razrednih odjela i broj učenika I. razreda srednjih škola u školskoj godini 2022./2023. koju možete naći na:

Dokumenti važni za upis nalaze se u privicima.

Najvažnije informacije o upisima možete naći u brošuri Idemo u srednju, koju možete naći na: https://srednjeadmin.e-upisi.hr/files/Publikacija_redoviti.pdf

Sve važne dokumente za upis, kao i natječaj za upis u Gimnaziju Sisak, možete naći u privitku.

Natjecaj - jesenski rok.pdf
 Natjecaj.pdf
 Natjecaj za upis u 1. razred srednje skole u skolskoj godini 22.23.docx
 pravilnik o elem i krit za izbor kan za up u 1 razr ss.pdf