FALL DER BERLINER MAUER am 9.November 1989

Dan pada Berlinskog zida učenici su danas obilježili na vrlo kreativan način.

Učenice Andrea Šiprak i Majda Škrbić iz 3. c te učenica Gabi Kušan iz 3.d ( pod vodstvom prof. L. Pahić Gajić ) izradile su plakate koji nude informacije o samom Berlinskom zidu i oslikavaju svakodnevicu tadašnjeg života u Istočnoj Njemačkoj.

Fenomenalnim crtežima kojima su dočarali trenutke gradnje i rušenja Berlinskog zida iznenadili su nas učenici iz 3.a, Petra Buhin, Antun Cerovac i Mia Plavšić ( pod vodstvom prof. G. Lončar ).

Učenice Claudia Sečenj iz 1.a i Ines Nakić iz 3.a ( pod vodstvom prof. M. Šehović Bogdanović ) osmislile su pitanja za online kviz na temu Berlinskog zida i Njemačke. Skeniranjem priloženog koda učenici su mogli pristupiti rješavanju kviza za vrijeme trajanja velikog odmora. Najuspješniji od svih sudionika bile su učenice Lara Jurešić iz 1.a te Gita Čulig iz 1.c ( obje s 83% ) i time osvojile slatke nagrade. (Točne odgovore možete naći pod opširnije.)

Na plakatu učenice Mie Medved iz 3b (pod vodstvom prof. K. Cvitković) ispod svakog pitanja mogu se pronaći dodatne informacije o Berlinskom zidu.

84 Millionen Einwohner in D.

D.grenzt an 9 Staaten

Die deutsche Fussballmannschaft-viermal Weltmeister

Der längste Fluss-Rhein

Die Beliner Mauer-cca 155 km

Frankfurt am Main- Flughafen

Konrad Adenauer- der erste deutsche Kanzler

Die Berliner Mauer wurde gebaut- im Jahr 1961

Am 9.November 1989-Fall der Berliner Mauer

Märchenautoren-Jacob und Wilhelm Grimm

Das Symbol von Berlin – das Brandenburger Tor

Vorwahl für D. +49

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 9. 11. 2022.