Nove aktivnosti u eTwinning projektu Cut the waste

U sklopu Twinning projekta Cut the waste, jedna od aktivnosti je upoznati učenike s mogućnostima recikliranja materijala. U tu svrhu smo zajednički radili predmete od već korištenih materijala koje imamo kod kuće. Učenici su pokazali svoju kreativnu stranu te su izradili velik broj predmeta: naušnice od plastičnih boca, snjegovića od odbačenih čepova, ogrlicu od recikliranog papira, knjižne oznake od recikliranog papira koji smo sami izradili, kutijice… Jedna knjižna oznaka je heklana od korištene vune, jedna umjesto flomastera za ukrašavanje koristi talog od kave, dvihe oznake izrađene su salvetnom tehnikom. Jedna je učenica napravila čak četiri oznake s djetelinama s četiri lista! Sve ove poklone smo raspodijelili u koverte i poštom poslali u škole partnere u Španjolskoj, Italiji, Sloveniji, Grčkoj, Rumunjskoj i Turskoj. Neke od tih škola već su i svoje čestitke od recikliranog materijala poslali nama prije ovih Božićnih praznika. Naš slijedeći Zoom sastanak planiran je za veljaču, kada ćemo pogledati što je tko dobio. Ova aktivnost pokazala je da su naši učenici izuzetno kreativni u osmišljavanju poklona i da imaju ideju kako koristiti već postojeće, reciklirane materijale te tako smanjiti količinu otpada.

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 1. 2. 2023.