ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ POVIJESTI

Na Županijskom natjecanju iz Povijesti, koje se održalo 18. ožujka 2024. godine u Osnovnoj školi Mladost Lekenik, učenici naše škole ostvarili su sjajan uspjeh.

U kategoriji 3. razreda Matea Anušić osvojila je 2.mjesto (mentor: dr.sc. Domagoj Sremić).

U kategoriji 4. razreda Ian Redžić osvojio je 1.mjesto (mentor: dr.sc. Domagoj Sremić), Petar Lasović osvojio je 2.mjesto (mentor: prof. Tomislav Dovranić), a Jure Ćuk osvojio je 4. mjesto (mentor: prof. Tomislav Dovranić).

U kategoriji samostalnih istraživačkih radova učenice 3. razreda naše škole, Lea Gnjatović i Matea Anušić (mentor: dr.sc. Domagoj Sremić) osvojile su prvo mjesto sa svojim radom na temu: Percepcija ženskih osoba u društvu Banske Hrvatske XVIII. stoljeća kroz prizmu djela Annuae Baltazara Adama Krčelića. Nakon pregleda i obrane rada pred županijskim povjerenstvom rad je poslan državnom povjerenstvu, a učenice i njihov mentor nadaju se pozivu na državno natjecanje!

Čestitke učenicima i mentorima na postignutim rezultatima te iščekujemo poziv na državno natjecanje!

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 20. 3. 2024.