GIMNAZIJALCI I OVE GODINE NA DRŽAVNOM ČITANJU DO ZVIJEZDA

I ove se godine u mjesecu svibnju u Čakovcu održala državna razina natjecanja Čitanjem do zvijezda. Ovogodišnja tema natjecanja ,,Čitam, mislim, razgovaram“ okupila je 400 zaljubljenika u knjigu iz osnovnih i srednjih škola. Natjecanje ima međunarodni status jer na natjecanju sudjeluju i učenici iz Republike Srbije i Republike Mađarske.

Gimnazija Sisak natjecala se u kvizu znanja i kreativnom uratku te ostvarila
sjajne rezultate u obje konkurencije. Kreativni uradak predstavio je Jure Ćuk osvojivši drugo mjesto, a u kvizu znanja natjecale su se Laura Gorenak, Sunčica Bakarić i Karla Korečić osvojivši peto mjesto.

Čitanje je osnovni preduvjet stjecanja svih znanja i kao takvo zaslužuje
natjecanje u kojem se sudionici zabavljajući natječu u razumijevanju
pročitanoga.

"Čitanjem do zvijezda natjecanje je koje volim zbog toga što imam priliku upoznati kreativne ljude."

Jure Ćuk

"Čitanjem do zvijezda natjecanje je koje volim jer me potiče da čitam s razumijevanjem te obraćam pažnju na detalje."

Laura Gorenak

"Sviđa mi se natjecanje Čitanjem do zvijezda jer volim čitati knjige i izazovno mi je."

Sunčica Bakari

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 15. 5. 2024.