KULA BABILONSKA NA DANU OTVORENIH VRATA

U Gimnaziji Sisak 27. ožujka 2024. godine održao se Dan otvorenih vrata, prvi put u našoj novoobnovljenoj školi. Među brojnim radionicama koje su naši učenici i njihovi nastavnici izveli za učenike osmih razreda osnovnih škola, među kojima se sigurno našlo mnogo budućih gimnazijalaca, bila je i radionica Kula babilonska koju su osmislili učenici fakultativne nastave Grafički roman. Cilj radionice bio je pokazati koji se svi jezici mogu učiti u našoj školi, u sklopu redovne, izborne ili fakultativne nastave. Radionica je nastala kao suradnja profesorica Maje Domazet, Josipe Peškir Ćorković i Natalije Miletić. Polaznici Grafičkog romana danima su vrijedno izrađivali plakate koji su simbolički predstavljali svaki od tih jezika. Tako su se tu našli plakati na engleskom, njemačkom, latinskom, francuskom, ruskom, češkom, sanskrtu i, naravno, hrvatskom jeziku. U uvodnom su dijelu naši učenici, prigodno odjeveni, pozdravili osmaše na gore navedenim jezicima. Uz svaki je plakat u stripovskom oblačiću napravljen i dijalog na pripadajućem jeziku s prijevodom na hrvatski. Oblačići su bili pomiješani na velikoj kuli babilonskoj koju su, također, nacrtali naši učenici. Osmaši su dobili zadatak pomiješane jezike staviti na plakate kojima pripadaju. Radionica je zamišljena kao opušteni pozdrav budućim gimnazijalcima te mala igra jezika i asocijacija. Iako su se dugo pripremali za ovu radionicu i uložili puno truda u njezino izvođenje, naši su učenici i njihove nastavnice uistinu uživali u tom procesu. Nadamo se da je i osmašima bilo jednako zabavno!
U dijelu „pod opširnije“ pogledajte fotografije plakata i učenika zaslužnih za njihov nastanak.

Kula babilonska

Lucija i Lucija

Ema i Dunja

Lana i Maks

Lara i Ena

Ema i Matea

Sunčica i Karla

Jure i Matea

Petra i Karla

Ponosne profesorice

objavio: Natalija Miletić   datum: 15. 4. 2024.

E-škola