Korisnik:
Lozinka:

Predstavljanje škole

RASPORED ZVONJENJA ZA 2023./2024.

1.  8.15 do 9.00

2.  9.05. do 9.50

(20 min. odmor)

3.  10.10 do 10.55

4.  11.00 do 11.45

(15 min. odmor)

5.  12.00 do 12.45

6.  12.50 do 13.35

7.  13.40 do 14.25

Ravnatelj: Božidar Dujmić, prof.

Termini informacija

Roditelj svoj dolazak na informacije kod razrednika i/ili predmetnog nastavnika treba najaviti razredniku barem tri dana ranije.

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 21. 4. 2010.

Izložbom „Sto umjetnina za sto godina Gimnazije Sisak” započela proslava jubilarne obljetnice

Gradski muzej Sisak darovao je sisačkoj Gimnaziji povodom njenog stotog rođendana najljepši poklon: rijetku priliku da se na jednom mjestu upozna dio njenog impozantnog duhovnog naslijeđa kroz vrhunski estetski doživljaj djela likovnih umjetnika koji su svojim školovanjem ili radom vezani uz povijest Gimnazije Sisak.

Postavu čini sto djela trideset poznatih gimnazijskih likovnih pedagoga i učenika, između ostalih Julije Čikoš Sesija, Petar Javor, Ivan Heil, Mila Kumbatović, Ljudevit Šestić, Miron Makanec, Antun Mostarčić, Ferdo Ladika, Vladimir Filakovac, Petar Papp, Slavo Striegl, Zdenko Gradiš, Gabrijela Kolar, Mario Petrić, Ivan Antolčić, Momčilo Krković, Zlatka Menc Bajs, Josip Stanić Stanios, Vlasta Minić, Vesna Kožić, Spomenka Zadrović, Alem Biočić, Stjepko Rupčić… Mlađoj publici i našim učenicima će zasigurno biti posebno atraktivna djela mladih umjetnika, ne tako davno gimnazijalaca, kao što su Petra Brnardić, Marko Tadić, Marko Krajcar, Ana Ugarković, Ivana Tkalčić i Katarina Fabijanić Čačić, a koji se profiliraju na recentnoj hrvatskoj i međunarodnoj likovnoj sceni značajnim postignućima.

O njima, kao i ostalim bivšim gimnazijalcima iz različitih područja kulture, umjetnosti, znanosti i sporta, ali u ovom kontekstu likovnim umjetnicima i znanstvenicima s područja teorije umjetnosti, moći će se doznati više na stranicama Monografije Gimnazije Sisak koja je upravo u pripremi. O nekima od njih koji rade kao predavači i kustosi na uglednim hrvatskim i svjetskim sveučilištima i galerijama više se zna u svijetu, nego u sredini u kojoj su odrasli.

Brojni studenti na umjetničkim akademijama i fakultetima, ali i naši sadašnji đaci koji svoj talent iskazuju sudjelovanjima i izvrsnim rezultatima na likovnim natječajima (o kojima čitate na stranicama škole), uvjerljiv su dokaz da ne postoji bojazan da će se kontinuitet sisačke likovnosti ikada prekinuti. Grad Sisak uvijek bio i uvijek će biti grad velikog potencijala, a naša slavljenica, Gimnazija Sisak, škola kojoj nikada neće nedostajati razloga za ponos uspješnim pojedincima koji dio svog života provedu s jedne ili druge strane katedre

Izložbu „Sto umjetnina za sto godina Gimnazije Sisak” čine djela iz bogatog fundusa Gradskog muzeja Sisak, iz privatnih zbirki obitelji Vrga i Tonković, te djela koja su u vlasništvu autor/ic/a.

(O izložbi detaljnije na stranicama portala i glasila, te na linkovima: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/sto-likovnih-radova-30-likovnih-umjetnika-profesora-i-ucenika-sisacke-gimnazije-u-povodu-100-godina-te-skole/9007094/; sisakportal.hr)

Izložba traje od lipnja do listopada: utorkom i petkom od 12,00 – 18,00 sati, subotom i nedjeljom od 12,00 do 20,00 sati u prostoru Starog grada Sisak (cijena ulaznice za učenike  7,00 kuna, a za odrasle 10,00 kuna)

Za učenike - posjetitelje izložbe  predviđene i nagrade: kako je ova vrijedna izložba otvorena na samom kraju školske godine pa je nismo imali priliku zajedno posjetiti, imate mogućnost započeti novu školsku godinu s ocjenom iz zalaganja ili analize djela. Možete, dakle, napisati osvrt na izložbu i analizu jednog od umjetničkih djela. U prilogu obvezan selfi s odabranim djelom. 😊  Najbolja recenzija bit će objavljena na školskim stranicama.

Ugodno i kulturno ljeto svima!

Tekst: Marijana Milas, prof.

Fotografije: Siniša Vidović Cezar

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 14. 6. 2019.