Korisnik:
Lozinka:

Predstavljanje škole

RASPORED ZVONJENJA ZA 2023./2024.

1.  8.15 do 9.00

2.  9.05. do 9.50

(20 min. odmor)

3.  10.10 do 10.55

4.  11.00 do 11.45

(15 min. odmor)

5.  12.00 do 12.45

6.  12.50 do 13.35

7.  13.40 do 14.25

Ravnatelj: Božidar Dujmić, prof.

Termini informacija

Roditelj svoj dolazak na informacije kod razrednika i/ili predmetnog nastavnika treba najaviti razredniku barem tri dana ranije.

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 21. 4. 2010.

Ukupno: 541910

Terenska nastava u Njemačkoj i Austriji

Učenici drugih razreda, u pratnji profesorica Meter, Rogulja Mart i Dobrenić Bunjan ovog su listopada postali bogatiji za još jedno nezaboravno iskustvo. Riječ je o trodnevnoj terenskoj nastavi koja se održala krajem mjeseca, a u svojem je programu objedinila brojne turističke dragulje Njemačke i Austrije.

Započela je razgledom tvornice čokolade Zotter gdje smo imali priliku kušati razne vrste tekućih čokoladnih smjesa i neobrađenih zrna kakaa te kroz edukativni filmić detaljno upoznati i sam proces nastanka čokolade od obrade kakaovca u Peruu do gotovog proizvoda. Uz tvornicu, imali smo pristup i malom zoološkom vrtu u kojem smo slobodno vrijeme do ponovnog okupljanja proveli s ljamama i brojnim domaćim životinjama.

Slijedio je obilazak obližnjeg Salzburga – Mozartovog rodnog grada. Uživali smo u predivnoj baroknoj arhitekturi koja nas je okruživala i  šetnji prostranim ulicama prepunim turista.

Sljedećeg jutra red je došao na upoznavanje Munchena. Dan smo započeli odlaskom u najveći Tehnički muzej na svijetu u kojem smo vrijeme proveli razgledavajući i učeći o brojnim izumima s područja tehnike i mehanike, ali i prirodnih znanosti kao što su biologija, kemija i matematika. Uz to, dobili smo priliku produbiti svoje znanje i o nekim aktualnim temama kao što su ekologija i klimatske promjene. Ipak, možda najupečatljiviji bio je posjet planetariju gdje smo kroz kratak program mogli upoznati nebo iznad grada, brojna zviježđa, nebeska tijela i galaksije. Ugodnom šetnjom stigli smo i do gradskog centra. Bavarski parlament, Kraljevsku palaču, Marienplatz, Frauenkirche i ostale znamenitosti obišli smo s tradicionalnim bavarskim perecima u ruci.

Posljednji dan mnogima je obilježila Allianz arena, jedan od najmodernijih stadiona na svijetu koju koriste dva profesionalna nogometna kluba iz Munchena. Detaljan obilazak tribina, trenerskih prostorija, privatnih prostrora u kojima vrijeme provode nogometaši i konferencijskih soba pretvorio je to u nezaboravan doživljaj.

Pri povratku, zadržali smo se u Austriji gdje smo uronili u svijet kristala u raskošnom i prostranom Muzeju Swarovski u Wattensu. Uz najskuplji zid na svijetu, imali smo priliku doživjeti i sedamnaest različitih kristalnih soba koje obuzimaju sva osjetila i ostavljaju bez daha, baš kao i idilični eksterijer muzeja koji podsjeća na krajolik iz bajki prepun slapova, labirinata i ostalih atrakcija za najmlađe posjetitelje.

Svoje putovanje završili smo u Innsbrucku, gradiću koji se smjestio u dolini koju okružuju tri lanca visokih Alpa što rezultira izvanrednim pogledom. Saznali smo nešto više o Zlatnom krovu (Goldenes Dach) čiju je gradnju inicirao car Maksimilijan 1., koji je danas, uz prekrasnu arhitekturu karakterističu na alpske predjele, jedan od prepoznatljivih simbola grada po kojem ćemo ga i mi zasigurno pamtiti.

Ispunjeni svježim znanjem i lijepim iskustvima, svi smo se vratili sretni i umorni, nestrpljivo čekajući neku novu terensku nastavu.

Paula Đurić, 2.C

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 13. 11. 2019.