Innovation and Education - Being Creative with eTwinning

Innovation and Education - Being Creative with eTwinning naziva je seminara na kojem je sudjelovala naša nastavnica Višnja Kovač Vezmarović od 19-22.4.2023. godine na Malti. Seminar je organizirala Agencija za mobilnost Malta, a troškove smještaja, prehrane, aktivnosti i putne troškove financirala je Agencija za mobilnost i programe EU Hrvatska.
Pohađanje ovog seminara naša je nastavnica dobila u sklopu nagrade Comet za najbolji eTwinning projekt u Hrvatskoj u školskoj godini 2021/22.

Prvog dana seminara nastavnicima su se u pozdravnom govoru obratili ministar obrazovanja Malte gospodin Grima i kordinatorica za eTwinning Malte gospođa Camillieri. Uslijedilo je predavanje Ariane Blažić o inovacijama u obrazovanju. Posebno je zabavan bio escape room koji su svi sudionici odigrali u grupama, odrađujući različite zadatke, te se tako bolje upoznali.

U escape roomu pobijedila je grupa Mađarska, Hrvatska, Danska i Malta.  Na poklon su sve nastavnice dobile bežični miš.

Drugog dana započele su radionice na kojima je Rute Baptista pričala o mitovima i istinama vezanim uz obrazovanje. Nastavnici su se isto podijelili u grupe i odradili zanimljivu radionicu na kojoj su razmijenili svoja mišljenja o ovoj tematici. Uslijedila je radionica Arjane Blažić u kojoj su predstavljeni novi digitalni alati i njihova primjena u nastavi, te su nastavnici isprobali aplikacije za stvaranje memova, umjetne inteligencije za slikanje, kreiranje fotografija i videouradaka. Uslijedila je i radionica u jednom od alata Flip koji se koristi za učeničke radove i projekte te u njemu učenici sudjeluju interaktivno. Popodne smo radili na prijedlozima i osmišljavanju novih međunarodnih projekata gdje je naša nastavnica ostvarila kontakt sa školama iz Španjolske, Malte i Slovačke, te su zajednički osmislili projekt Voices o e-travelers kojem je cilj upoznavanje novih kultura, običaja, prirodnih ljepota.

Treći dan seminara slušali smo prezentacije nekih odrađenih i nagrađenih projekata te je svaka grupa prezentirala svoj rad.

Na seminaru su uz našu nastavnicu sudjelovali i nastavnici iz 11 europskih zemalja i to je bio i najbitniji dio ovog seminara- ostvarivanje novih kontakata, razmjena ideja i planiranje novih projekata. Kao škola, veselimo se jeseni i novoj školskoj godini kada ćemo sudjelovati upravo u projektu osmišljenom na ovom seminaru.

Rose-anne Camillieri, koordinatorica za eTwining Malta, lijevo Višnja Kovač Vezmarović, desno još jedna nastavnica iz Hrvatske Martina Jerković

Rad na osmišljavanju novog međunarodnog projekta

Odrađivanje zadataka za escape room u grupi u kojoj je sudjelovala i naša nastavnica

Radionica i isprobavanje novih digitalnih alata

Prezentacija novog projekta u kojem će od jeseni sudjelovati naša škola

objavio: Sanja Vuković Brodarić   datum: 26. 4. 2023.